Jak kupować w lumpeksach?

20 lutego 2017

Dziś przekaże Wam kilka wskazówek jak kupować w lumpeksach. Często bowiem jest to problem, szczególnie dla początkujących wielbicieli lumpeksów. Najtrudniej przełamać pierwsze lody. Najważniejsze to być otwartym na nowe doświadczenie modowe, jakim niewątpliwie jest wizyta w sacond hand’dzie.

Najważniejsze jest to aby idąc pierwszy raz do ciucholandu zdać sobie sprawę, że jest to jak sama nazwa mówi sklep z odzieżą używaną, a więc nie ma co nastawiać się, że rzeczy będą nowiutkie, z metką, odprasowane i pachnące (choć i takie się zdarzają).

Drugą ważną rzeczą jest czas, a dokładnie dużo czasu. Wybierając się do lumpeksu należy wziąć pod uwagę, że poszukiwanie perełek, przeglądanie wieszaków i dokładne oględziny wybranego towaru wymaga czasu. Nie da się wejść popatrzeć i wyjść bo w taki sposób możemy nigdy niczego nie znaleźć i szybko zrazić. Tak samo ma się rzecz jeśli chodzi o konkretne marki.
zakupy
Może się również okazać, że po kilku wizytach w tego typu miejscach nie znajdziemy nic dla siebie. Ale nie ma się co zniechęcać. Cierpliwość i wytrwałość zostanie prędzej czy później wynagrodzona.

 

Kolejna zasada zakupów w second hand’ach brzmi „nie nastawiaj się na konkretny zakup”. Oznacza to, że nie idzie się do lumpeksu z myślą o tym, że chcemy kupić np. czerwony sweter albo czarną sukienkę jak to często bywa w przypadku centrów handlowych. Wiem z własnego doświadczenia, że jeśli się na coś nastawię to nigdy tego nie dostaję, a czasem znajduje zupełnie coś innego :) .

Istotne jest też to, aby jeśli już znajdziemy jakąś perełkę, nie odkładać decyzji o jej zakupie. Niestety w 90% przypadkach nie kupując jej od razu nie kupimy jej nigdy ponieważ następnego dnia na pewno już jej nie będzie.

Nie warto też sugerować się też cenami dnia. Wiadomo, że w dniu, w którym cena jest najwyższa wybór będzie największy, ale nie oznacza to, że w inne dni nie można niczego znaleźć. Wszystko zależy od naszej wytrwałości i umiejętności wyszukiwania perełek.

No to już chyba wszystkie najważniejsze rady jakie Wam chciałam przekazać. Nie pozostaje mi nic innego jak życzyć Wam pomyślnych łowów :) .

 

Odpowiedzi: 2 do wpisu “Jak kupować w lumpeksach?”

  1. Jola pisze:

    Jak ja dawno w lumpie nie byłam… boję się, że już nie będę umiała szperać. A zdarzało się wynaleźć perełki. Chyba czas się przejść i znów trochę poryć. Dzieki za cenne porady dla córki marnotrawnej :)
    Jola ostatnio opublikował…Gra miejsca Warsaw Beer Cup powered by PrzyjdźTuMy Profile

  2. Piotr pisze:

    Co do zakupów w lumpeksach to warto chodzić tam codziennie bo idzie trafić często rzeczy z metkami czyli nowe a jeszcze lepiej zaprzyjaźnić się z obsługą :)

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. I Adres TrackBack.

Zostaw odpowiedź

CommentLuv badge